LOKALIZACJA
Ul. Traktorzystów 1
02-495 Warszawa - Ursus
GODZINY PRACY
Poniedziałek - Piątek: 8.00-17.00

Czy kolor rolety ma znaczenie?

Uwielbiamy rolety – za to, że pięknie się prezentują i tworzą z oknem zgrany duet oraz za ich praktyczny wymiar. Chronią domowników przed nadmiernym nasłonecznieniem i zapewniają poczucie intymności, odgradzając użytkowników od świata zewnętrznego. Dzisiaj zwrócimy uwagę na ich kolor. Wbrew pozorom barwa rolet może mieć niebagatelne znaczenie i okazać się decydująca w przypadku chęci lepszego gospodarowania światłem naturalnym wpadającym do pomieszczeń.
 
Rolety występują w najróżniejszych kolorach, o czym przekonał się każdy, kto przeszukiwał strony producentów osłon okiennych. Przy ich wyborze warto się jednak kierować nie tylko własnym gustem, ale i efektem, jaki chcemy osiągnąć przy ich pomocy. Nie możemy zapominać, że rolety dobieramy do konkretnego pomieszczenia o różnym stopniu narażenia na ekspozycję słoneczną.
 

Ciemno, ciemniej, czyli jak uchronić się przed słońcem

 
Osłony okienne wykonane z ciemniejszego materiału lepiej uchronią nas przed światłem naturalnym. Kolory takie jak czarny, granatowy czy ciemnozielony będą absorbować o około jedną trzecią więcej promieni słonecznych niż barwy jaśniejsze. Ich montaż zaleca się w miejscach, gdzie słońce operuje w sposób utrudniający domownikom wykonywanie czynności i wypoczynek. Zazwyczaj po tego rodzaju produkty sięgają właściciele mocno nasłonecznionych sypialni, którzy pragną stworzyć sobie komfortowe warunki do relaksu lub właściciele mieszkań utrzymanych w stylu loftowym bądź industrialnym.
 

Jasne kolory ocieplą wnętrze

 
Decydując się na jaśniejsze rolety, np. w kolorze żółtym, pomarańczowym bądź beżowym ocieplimy natomiast pomieszczenie i otrzymamy efekt lekkiego zaciemnienia pokoju oraz subtelnego rozproszenia światła naturalnego. Tego typu rozwiązanie dobrze zaprezentuje się np. w salonie.
 
Barwa materiału, z którego wykonane są rolety może także ocieplić przestrzeń lub sprawić, że wnętrze nabierze chłodnego wyglądu. Przed podjęciem decyzji o ich zakupie warto więc dobrze się zastanowić i rozważyć, jaki wariant będzie najlepszy dla danego pomieszczenia.