LOKALIZACJA
Ul. Traktorzystów 1
02-495 Warszawa - Ursus
GODZINY PRACY
Poniedziałek - Piątek: 8.00-17.00

Jak czyścić rolety okienne?

Rolety znajdują się w niemal każdym domu. Zdobią okna w salonach, sypialniach oraz kuchniach oraz chronią pomieszczenia i domowników przed nadmiernym nasłonecznieniem. Nie zapominajmy jednak o ich regularnym czyszczeniu – właściwa pielęgnacja przedłuży ich żywotność.

 

Rolety wewnętrzne cieszą się wśród klientów niesłabnącą popularnością. Na rynku dostępna jest obecnie szeroka paleta tych praktycznych osłon okiennych. Swoich zwolenników mają modele rzymskie, pociągnięte tkaninami, ale nie brakuje także tych, którzy upodobali sobie produkty do osłonięcia okien wykonane w PCV lub drewnie. Bez względu na to, na jaki rodzaj rolet się zdecydujemy, pod żadnym pozorem nie zaniedbujmy ich pielęgnacji.

 

ABC usuwania brudu z rolet materiałowych

 

O rolety materiałowe będzie najtrudniej zadbać. Zbierający się na ich powierzchni kurz łatwo zbierzemy, używając do tego lekko zwilżonej szmatki lub gąbeczki z odrobiną detergentu. Delikatne zabiegi polegające na usuwaniu kurzu, pyłu i innych drobin, nie powinny odkształcić rolet oraz ich odbarwiać. Usuwanie większych zabrudzeń oraz plam z materiału, może nastręczyć nam natomiast więcej problemów. W przypadku części zanieczyszczeń oraz grubszych tkanin, być może konieczna będzie więc wizyta w profesjonalnej pralni. Projektanci żaluzji pomyśleli i o takiej ewentualności – tkaninę zazwyczaj można łatwo zdjąć i przetransportować.

 

Odkurzanie

 

Regularne odkurzanie rolety rzymskiej czy materiałowej innego typu także będzie naszym wielkim sprzymierzeńcem w walce z osiadającym kurzem. Najlepiej użyć do tej czynności specjalnej końcówki z włosiem, która zazwyczaj jest dołączona do zestawu z odkurzaczem.

 

Koniec z zabrudzeniami

 

Posiadacze rolet z PCV czy aluminium będą mieć z kolei ułatwione zadanie. W przypadku ich osłon na okna czyszczenie zazwyczaj będzie się ograniczało do przetarcia powierzchni zwilżoną szmatką. Ze względu na ich konstrukcję oraz plisowaną strukturę warto zainwestować w specjalne szczotki do czyszczenia żaluzji, które dotrą w każdy zakamarek. Procedura wygląda podobnie także w przypadku rolet drewnianych.