LOKALIZACJA
Ul. Traktorzystów 1
02-495 Warszawa - Ursus
GODZINY PRACY
Poniedziałek - Piątek: 8.00-17.00

Jak dbać o żaluzje drewniane?

Drewniane żaluzje są niezwykle efektowne, a przy tym praktyczne – podobnie jak przesłony okienne wykonane z innych materiałów zapewniają ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz przegrzaniem pomieszczenia. Miłośnicy naturalnych dodatków do wnętrz często mają jednak obawy przed ich kupnem, które zazwyczaj dotyczą sposobów ich pielęgnacji oraz czyszczenia. Jak postaramy się pokazać, konserwacja żaluzji z drewna nie jest skomplikowana i wymaga jedynie zaznajomienia się z kilkoma podstawowymi zasadami.
 
Drewniane lamele pięknie się prezentują i ocieplają wnętrze, w którym się znajdują. Pasują do wnętrz utrzymanych w różnym stylu i występują w wielu wersjach kolorystycznych. Bez względu na to, na jaki model się zdecydujemy, musimy pamiętać o regularnym czyszczeniu żaluzji z naturalnego surowca. Odpowiednia pielęgnacja przedłuży ich żywotność i sprawi, że będą stanowić prawdziwą ozdobę pomieszczenia.
 

Nawilżona szmatka poradzi sobie z uciążliwym kurzem

 
Najprostszą metodą, która uchroni nas przed osadzającym się na powierzchni oprawy okiennej kurzem jest dokładne przetarcie żaluzji delikatnie zwilżoną szmatką. Można do tego celu wykorzystać specjalne szmatki przeznaczone specjalnie do czyszczenia drewnianych powierzchni. Jeśli jednak zależy nam na profesjonalnej pielęgnacji, która dodatkowo nabłyszczy i delikatnie zaimpregnuje – wówczas możemy rozważyć sięgnięcie po preparaty do czyszczenia lameli z naturalnego surowca. Poradzą one sobie z większymi zabrudzenia i pozostawią warstwę ochronną na drewnie.
 

Odkurzacz? Tak, ale pod pewnymi warunkami

 
Do czyszczenia żaluzji możemy także użyć szczotek, którymi usuniemy kurz na sucho. Część osób poleca także jeszcze jedną metodę, która jednak wymaga od nas większej precyzji. Do usuwania zanieczyszczeń można też użyć zwykłego odkurzacza dobierając odpowiednią końcówkę i wykorzystując do tej czynności niewielką moc urządzenia. Jeśli zdecydujemy się na ten rodzaj prac pamiętajmy o tym, żeby nie zarysować powierzchni drewna końcówką odkurzacza.