LOKALIZACJA
Ul. Traktorzystów 1
02-495 Warszawa - Ursus
GODZINY PRACY
Poniedziałek - Piątek: 8.00-17.00

Który typ rolet najlepiej dobrać do sypialni?

Sypialnia to szczególne miejsce w każdym domu. To tutaj się relaksujemy i odpoczywamy po całym dniu zmagań. To również tutaj śpimy, nabierając sił i regenerując się. To właśnie dlatego tak ważnym jest, żeby pokój, w którym szukamy wyciszenia i spokoju, był komfortowy i sprzyjał rozluźnieniu. Planując swój domowy azyl warto pomyśleć m.in. o właściwie dobranych roletach do sypialni.
 
Rolety w sypialni pozwolą regulować ilość wpadającego do pomieszczenia światła oraz oddzielą domowników od świata zewnętrznego, współtworząc intymną atmosferę i warunki sprzyjające odprężeniu. Przesłona okienna będzie także istotna z punktu widzenia estetyki pokoju i będzie ważnym elementem wystroju.
 

Idealne dopasowanie do okna

 
Przymierzając się do zakupu rolety do sypialni warto zwrócić uwagę m.in. na ich rozmiar. Dopasowując wymiary przesłony do okna unikniemy problemów związanych z jej rozkładaniem czy zwijaniem. W następnej kolejności powinniśmy pomyśleć o transparentności żaluzji oraz rodzaju materiału, który zapewni nam największy komfort.
 

Więcej czy mniej światła?

 
Producenci rolet do sypialni oferują klientom cała gamę produktów o różnym stopniu przepuszczalności światła. Część tkanin jest lekko prześwitująca, podczas gdy inne całkowicie blokują dostęp promieni słonecznych do pomieszczenia. Wybór stopnia transparentności powinien być dopasowany do indywidualnych preferencji użytkowników sypialni. Warto przy okazji wspomnieć, że dla higieny snu ważne będzie zaciemnienie pokoju, a światło może zaburzać produkcję melatoniny i utrudniać zasypianie.
 

Kolor ma znaczenie

 
Rozważając różne modele rolet do sypialni, pomyślny także o ich kolorze lub wzorze. Jeśli zależy nam na stworzeniu przestrzeni do wyciszenia, nie wybierajmy modeli w krzykliwych i mocnych kolorach. Postawmy raczej na stonowane barwy i delikatne desenie. Nie zapominajmy o reszcie pokoju – przesłony powinny pasować do aranżacji pomieszczenia.
 

Typ konstrukcji

 
Na koniec zastanówmy się nad rodzajem rolet do sypialni. Różnią się one między sobą konstrukcją, więc warto wybrać taki model, który będzie dla nas najlepszy. Do wyboru mamy przesłony rzymskie, austriackie, plisowane czy typu dzień-noc.