LOKALIZACJA
ul. Michała Spisaka 71
02-495 Warszawa
GODZINY PRACY
Poniedziałek - Piątek: 8.00-16.00

Plisy (Żaluzje pilsowane)

Coraz częściej przy wyborze okryć okiennych zwraca się uwagę nie tylko na estetykę. Ważna jest także kwestia praktyczności danego rozwiązania. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się plisy, będące jedną z ciekawszych propozycji w systemach przeciwsłonecznych pod względem funkcjonalności. Stanowią konkurencyjną alternatywę dla rolet i żaluzji, świetnie sprawdzającą się w niemal każdym wnętrzu.

Żaluzje plisowane – zastosowanie

Są niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem, które z powodzeniem można zastosować zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i biurowych. Ze względu na swoją konstrukcję, mogą pracować we wszystkich płaszczyznach, zarówno w pionie, jak i poziomie, co powoduje, że plisy stają się najbardziej uniwersalną osłoną okienną, znajdującą coraz częstsze zastosowanie jako przesłona świetlików i ogrodów zimowych. Jej obsługa odbywa się przy pomocy uchwytu lub sznurka z mechanizmem blokującym.

Plisy mogą posiadać prawie dowolne kształty. W zależności od potrzeb, możliwe jest przygotowanie wersji w kształcie prostokąta, trójkąta, trapezu czy fragmentu okręgu. Dzięki temu, tego typu rozwiązanie doskonale sprawdzi się jako osłona na okna dachowe, rozety oraz przeszklenia o nieregularnych kształtach.

Plisy są także często wybierane jako osłona okienna do kuchni, z powodzeniem zastępująca tradycyjną zazdrostkę.

Żaluzje plisowane – zalety

Poza uniwersalnością, wspomniane osłony okienne posiadają szereg innych zalet. Jedną z nich jest konstrukcja, dająca możliwość dowolnego ułożenia żaluzji. Dzięki temu, możliwe jest precyzyjne regulowanie nasłonecznienia pomieszczenia, zgodnie z własnymi preferencjami. Ogromną zaletą plis jest także zastosowanie dwóch uchwytów umożliwiających zsuwanie w kierunkach – od dołu i od góry.

Zdecydowanym plusem tego typu żaluzji jest zabezpieczenie wnętrza przed środowiskiem zewnętrznym. Jest to szczególnie istotne w mieszkaniach znajdujących się na parterze oraz w domach jednorodzinnych, posiadających nisko osadzone okna, przez które mogą zaglądać sąsiedzi czy przypadkowi przechodnie. Żaluzje pozwolą zapewnić intymność domowników, bez konieczności całkowitego zasłaniania okna.

Dodatkową zaletą jest szeroka gama materiałów oraz kolorów, a także wysoka estetyka żaluzji plisowanych. Bogata oferta tkanin sprosta oczekiwaniom zarówno pod względem dekoracyjnym jak i zaciemniającym. Dzięki temu, wspomniane osłony okienne nie tylko zabezpieczają pomieszczenie przed zbytnim nasłonecznieniem, ale stanowią również niepowtarzalną ozdobę wnętrza, nadając mu nieco bardziej subtelny charakter.

Prezentowane wersje są nie tylko funkcjonalne, ale także wygodne w użytkowaniu i estetyczne, dzięki czemu z powodzeniem sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego powierzchni, czy stylu w jakim zostało ono urządzone.

Jeśli chcą Państwo znaleźć idealne rozwiązanie do swojego mieszkania czy domu, zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Amko dostępną na stronie internetowej lub odwiedzenia salonu znajdującego się w Warszawie.

Skontaktuj się z nami!

Formularz kontaktowy