LOKALIZACJA
Ul. Traktorzystów 1
02-495 Warszawa - Ursus
GODZINY PRACY
Poniedziałek - Piątek: 8.00-17.00

Przegląd zalet i wad żaluzji drewnianych

Ocieplają wnętrze i mogą stać się Twoim ulubionym dodatkiem do wnętrza. Żaluzje drewniane to spory wydatek, ale według niektórych, efekt końcowy jest wart każdych pieniędzy. Pójdźmy razem tym tropem i sprawdźmy, jakie są zalety, ale i wady tego typu rozwiązania. Czy drewno w roli żaluzji to rzeczywiście dobry pomysł, a może jedynie moda?
 
Powrót do naturalnych materiałów to obecnie jeden z silniejszych trendów, który jest dostrzegalny także wśród producentów osłon okiennych. Ci coraz częściej sięgają m.in. po drewno, z którego powstają żaluzje i panele. Bez wątpienia największą zaletą drewnianych konstrukcji na okna jest ich wygląd. Drewno w tej odsłonie prezentuje się wyjątkowo korzystnie, a wnętrze, w którym zamontowaliśmy osłonę, zyskuje niepowtarzalny urok.
 

Do jakiego wnętrza?

 
Żaluzje tego typu będą znakomitym dodatkiem do wnętrz utrzymanych w modnym stylu boho czy rustykalnym, ale równie dobrze mogą zdobić pomieszczenia urządzone w nieco bardziej tradycyjnej oprawie oraz industrialnej przestrzeni. Drewniane panele do okien są więc na tyle uniwersalne, że większość z nas może je na poważnie rozważać jako dodatek do wnętrz. Żaluzje można wykonać z różnego surowca, dzięki czemu istniej możliwość jeszcze lepszego dopasowania ich np. do koloru podłóg czy mebli.
 

Ochrona przed słońcem i… sąsiadami

 
Oprócz tego, osłona okienna tego typu posiada te same zalety, co większość żaluzji – chroni domowników oraz pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem, zapewnia intymność i poczucie komfortu w sytuacji, w której chcemy odgrodzić się od spojrzeń sąsiadów.
 

Czyszczenie

 
Problematyczna dla niektórych może okazać się natomiast ich pielęgnacja. Na drewnianych panelach często osiada kurz. Jeśli więc zdecydujemy się na taki model osłony okiennej, musimy liczyć się z tym, że będzie ona wymagała częstego sprzątania. Cześć osób obawia się natomiast tego, że drewno będzie absorbowało wilgoć i wodę. Producenci żaluzji z naturalnego surowca impregnują je jednak, a dodatkowa warstwa ochronna eliminuje ten problem.