LOKALIZACJA
ul. Michała Spisaka 71
02-495 Warszawa
GODZINY PRACY
Poniedziałek - Piątek: 8.00-16.00

Rolety okienne

Dom to miejsce, które ma stanowić bezpieczną przystań dla jego mieszkańców. To tutaj przecież spędzamy większą część życia odpoczywając, pracując, spędzając czas z rodziną. O wygodzie tego miejsca świadczy wiele czynników. Jednym z nich są rolety.

 

Rolety

 

Warszawa to miasto, w którym mieszkańcy dużą wagę przywiązują do nowoczesnych rozwiązań w każdej dziedzinie życia, a przede wszystkim w wyposażeniu domu. Rolety, od momentu, kiedy pierwszy raz pojawiły się na rynku, przeszły ewolucję. Dziś ich zastosowanie jest bardzo szerokie i nie ogranicza się wyłącznie do zasłaniania okna. Osłaniamy meble, otwory drzwiowe, rolety materiałowe posłużą również jako ekran dla projektora.
O zaletach przekonał się ten, kto wypróbował to rozwiązanie we własnym mieszkaniu lub innym miejscu. W zależności od ich przeznaczenia, istnieją różne rodzaje rolet: rzymskie, kasetowe, materiałowe, zewnętrzne, czy typu dzień-noc. Wykonuje się je według dokonanych pomiarów na zamówienie lub można zakupić na standardowy wymiar.

 

Okienne

 

Rozwiązaniem, które od lat stosuje się w domach, biurach, szkołach oraz budynkach użyteczności publicznej są rolety okienne. Warszawa jest miastem, w którym nasza firma oferuje wykonanie i montaż. Szeroka oferta to gwarancja, że z pewnością znajdą tu Państwo produkt odpowiedni do oczekiwań.

 

Funkcje rolet okiennych:

  • izolacyjna: cieplna i akustyczna,
  • ochronna: przed włamaniem (rolety zewnętrzne), przed promieniami słonecznymi, zimnem, przed ciekawskimi spojrzeniami, przed owadami,
  • dekoracyjna.

 

Rolety okienne wewnętrzne niejednokrotnie wypierają firany i zasłony, choć dobrze dobrane stanowią również ich estetyczne uzupełnienie. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań zapewnia komfort użytkowania oraz bezawaryjną, długoletnią pracę.

 

Materiałowe

 

Rolety wykonane z materiału zakładane są wewnątrz budynku, najczęściej jako element chroniący przed promieniami słonecznymi, spojrzeniami ludzi z zewnątrz lub w celu izolacji cieplnej, a także jako dekoracja. Mogą być zamontowane w formie wolnowiszącej lub kasetowej z prowadnicami. Rolety materiałowe wolnowiszące nawijane są na wałek o różnej średnicy: od 19 mm, 25 mm, 28 mm, do nawet 48 mm. Mniejsze najczęściej zwija się ręcznie za pomocą systemu koralikowego, natomiast te na dużych rolkach mogą być sterowane elektrycznie.

 

Kasetowe

 

Ten typ doskonale przylega do ramy okiennej. Zaletą rolet kasetowych jest ich stabilność oznaczająca, że tkanina nie buja się podczas otwierania, czy zamykania okna. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu prowadnic bocznych, które utrzymują materiał idealnie wkomponowany w otwór okienny. Z tego powodu również doskonale sprawdzają się do zamontowania w oknach dachowych. Rolety kasetowe wykonane są z tkanin pozwalających na precyzyjne zasłonienie światła dochodzącego z zewnątrz.

 

Rzymskie

 

Rolety rzymskie są najczęściej wybieranym typem, jeśli głównym czynnikiem decydującym o wyborze są względy estetyczne. Ich opis można zamknąć w trzech słowach: funkcjonalność, elegancja i nowoczesność. Pozostawiają dużą dowolność w wyborze materiału, gdyż można je uszyć zarówno ze zwiewnej tkaniny zastępującej firanki, jak i z grubszego materiału służącego jako zasłony na okna. Rolety rzymskie to produkt odznaczający się zaawansowanym, choć prostym w obsłudze mechanizmem. Zwijane są najczęściej za pomocą sznurka lub łańcuszka.

 

Dzień-noc

 

Najbardziej praktycznym rozwiązaniem osłonięcia okien są rolety dzień-noc. Są produktem, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Zastosowanie w tym systemie tkaniny w poziome pasy zaciemniające i transparentne pozwala na samodzielną regulację stopnia naświetlenia w pomieszczeniu. Rolety dzień-noc z powodzeniem zastąpią tradycyjne firanki oraz zasłony. W naszej ofercie dostępne są w ponad 70 kolorach.

 

Zewnętrzne aluminiowe

 

Nowoczesna technologia budowlana dostarczyła produktu rewolucyjnego – rolet zewnętrznych aluminiowych. Posiadają szereg zalet, wobec których nie można pozostać obojętnym: chronią przed słońcem, deszczem, wiatrem, zimnem oraz hałasem. Doskonała izolacja termiczna pozwala na znaczną oszczędność energii cieplnej zimą, jak również zabezpiecza przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczeń latem. Szczególnym powodzeniem cieszą się specjalnie wzmocnione antywłamaniowe rolety okienne.

Skontaktuj się z nami!

Formularz kontaktowy