LOKALIZACJA
Ul. Traktorzystów 1
02-495 Warszawa - Ursus
GODZINY PRACY
Poniedziałek - Piątek: 8.00-17.00

Zalety żaluzji plisowanych. Do jakich pomieszczeń warto je wybrać?

Są praktyczne i uniwersalne. I właśnie z tego powodu cieszą się coraz większym zainteresowaniem tych, którzy urządzają swoje mieszkania bądź planują remont. Żaluzje plisowane, zwane zazwyczaj po prostu plisami, rzeczywiście posiadają wiele zalet i przy okazji zmiany dekoracji okiennych, warto wziąć je pod rozwagę.

 

Baczni obserwatorzy aranżacyjnych trendów z pewnością dostrzegli, że coraz większą ilość okien zdobią żaluzje plisowane – możemy je spotkać w zabudowie jednorodzinnej, mieszkaniach oraz biurowcach. Swoje powodzenie plisy zawdzięczają przede wszystkim temu, że można je z łatwością dopasować do dowolnej powierzchni okna oraz manewrować nimi wedle uznania.

 

Rolety do zadań specjalnych

 

Rolety mogą występować w wersji klasycznej i najbardziej rozpowszechnionej, czyli w formie prostokąta, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zamawiający wybrał wariant o kształcie koła czy trapezu. Oznacza to, że rolety tego typu znajdą zastosowanie również wszędzie tam, gdzie tradycyjne osłony okienne nie są w stanie zapewnić nam ochrony przed słońcem. Plisy to w pewnym sensie żaluzje do zadań specjalnych. Polecane są w przypadku okien dachowych lub takich, które posiadają oryginalny i niestandardowy kształt.

 

Wygoda i prosta obsługa

 

Plisy mogą całkowicie przesłonić okno lub jedynie częściowo zakryć widok za oknem. Regulowanie rolet jest niezwykle proste, a cały system opiera się na składaniu kolejnych plis. W ten sam sposób możemy zarządzać stopniem nasłonecznienia w pomieszczeniu. Przesuwając kolejne elementy osłony do góry lub na dół, zapewnimy sobie więcej zacienionej powierzchni w salonie czy pokoju biurowym lub przeciwnie – wpuścimy do pomieszczenia więcej światła.

 

Wybierz idealną dekorację okienną

 

Niewątpliwą zaletą tego typu systemu okiennego jest także możliwość wyboru modelu spośród bogatej oferty produktów dostępnych na rynku. Klienci zainteresowani osłoną szybko zorientują się, że producenci żaluzji plisowanych polecają szeroką gamę kolorystyczną swoich artykułów. Dzięki temu z łatwością sięgniemy po taki wariant, który najlepiej wkomponuje się w naszą przestrzeń biurową lub mieszkalną.